تبلیغات
تـــــفاهـــــــم - شهید مزاری تنهاتر از هر زمانی!

*از بامیانم و از دیار كاوه وفریدون،
•از آرزوهایم این است كه سایه‌ی تبعیض و بی عدالتی بر زندگی انسانی چیره نگردد و آتش جنگ و نفاق امنیت و آسایش شان را بهم نزند.
•به آینده ای امید وارم كه نسیم محبت و دوستی رایحه خوش شادی را بر خانه های هموطنانم عطر افشانی كند و گل لبخند بر لبان كودكان شان شكوفه زند.
• توقعم از همه ی دوستان این است كه با دریغ نكردن نظرات خود یاریم نمایند.
ایمیل من: sadeqy_bamyani@yahoo.com

صادقی بامیانی

جستجو

 

شهید مزاری تنهاتر از هر زمانی!

یکشنبه 1392/12/25   09:47 ق.ظ


از سالگرد شهید مزاری برمی گشتم یکی از دوستان گفت: واقعا با شکوه و بود و سخنرانان همه حق او را ادا کردند، من از این حرف او بیاد روزهای افتادم که در کابل بودم؛ اکثر همین های که امروز خود را وارث به حق او می گیرند و راه رو راه آن بزرگ مرد در آن زمان با سخنانی چون: مزاری تک رواست، سر زور است خلقیها را مجال داده به آرمانهای جهاد پشت نموده  و... او را آماج 

انتقاد و سرزنش قرار میدادند در آن زمان خالصانه ترین حمایت های که از شهید مزاری می گردید از سوی  پابرهنگان و ریسمان بدوشانی بود که به هیچ توقعی با دل و جان گوش به فرمان او بودند و با شوق و علاقه ی توصیف نا پذیری از او حمایت می کردند، یادم هست در مهمانیی که تعداد زیادی از اعضای شورای مرکزی حضور داشت و من هم بودم سخن از شهید مزاری به میان آمد و کشمکش های که در اخیر در کابل بوجود آمده بود، بهترین سخنی که در آن جلسه در مورد شهید مزاری از زبان یکی از آنان گفته شد این بود: 
در اینکه شهید مزاری صادق است جای حرفی نیست، او خود را وقف مردمش کرده اما!!! خانه سامانهای او نمی گذارند که او خود تصمیم بگیرد، منظورش این بود که شهید مزاری در حصار عده ای قرار گرفته و خود اراده ی مستقلی ندارد!!!؟؟؟
بهر صورت عمده ترین پشتوانه و تکیه گاه شهید مزاری مردم بود و تفنگ بدوشان جان بکفی که به فرمان او لحظه ای درنگ نمی کردند و نیز تعداد انگشت شماری از یارانی که با تمام خلوص و صداقت در کنارش  تا آخر ماندند، و اینک یاد خاطره آنها به فراموشی سپرده شده و نامی از آنها چندان گرفته نمی شود چون برای این وارثان دروغین یاد آن عزیزان نان و نامی در پی ندارد!
منظور این است که شهید مزاری در کابل تنها بود و اینک به مراتب تنها تر، مزاری که حتی برای خود یک خانه کاه گلی نساخته بود رجاله های امروز از نام او برای خود کاخهای مجلل تر از کاخ سبز دمشق بنا نهاده و سرمایه های گسترده تر از قارون کسب نموده اند او که به مادرش اجازه نمی داد تا با پول بیت المال با او تماس بگیرد امروز یک مهمانی داعیه داران پیروی از او شکم چندین خانوار فقیر را در یک سال سیر می کند و...
مزاری شهید فریاد می کشید که"در افغانستان شعارها مذهبى است، اما عملكردها نژادى" اما امروز غاصبان پرچم او مذهب و دین را وسیله توجیه عملکردهای انحصار گرانه خود ساخته و با به بازی گرفتن دین که از محور اصلی حرکت شهید مزاری بود روی کسانی را که با شعار های دینی و مذهبی به ساختن کله منارها پرداخته بودند سفید کردند.
وحدت گمشده مزاری شهید بود و از بلند ترین آرمانهایش اما با این وحدت که بزرگترین میراث او بود چه کردند، حزب وحدت به ده پارچه تقسیم شد، شهید مزاری می فرمود: "ما طرفدار برادرى میان همه ملیت‏ها هستیم"  اما اینها نتوانستند برادری  میان خود را حفظ کنند.
بله امروز به نام و یاد او  از سوی کسانی محفل بر گزار می گردد که فرسنگها با آرمانهای شهید مزاری فاصله گرفته و  سیره اش را به فراموشی سپرده اند، مردمی که عاشق مزاری اند  با حیرت می بینند که چگونه از نام و نشان رهبر شان برای کمپاین استفاده می شود، مزاری امروز مظلوم تر از هر زمانی است حتی مظلوم تر از غرب کابل.


نوشته شده توسط : صادقی بامیانی

محمد صادق
شنبه 1393/05/18 12:15 ب.ظ
عالی3651 است
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
Online User
IranSkin go Up